Головна » Статті » Школа » Школа

Що читає сучасна молодь?

         13 квітня у Бердичівському педагогічному коледжі відбулася учнівсько-студентська науково-практична конференція «Мій улюблений письменник». Організатори наукового свята: Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (в особі кандидата філологічних наук Золотюк Людмили Ярославівни) та Бердичівський педагогічний коледж (в особі кандидата філологічних наук Кицак Людмили Вікторівни).

         Учні та студенти почали гуртуватися біля актового залу коледжу уже з 9 години ранку (хоча пленарне засідання розпочалося о 10 год.) Користуючись вільним часом, молодь фотографувалася у фотозоні, обговорювали програму конференції, ділилися очікуванннями.

          Пленарне засідання розпочала вітальним словом заступник директора із гуманітраних питань Ісмаїлова Наталія Ігорівна. Її позитивна енергія налаштувала учасників на мажорний лад та плідну працю. Сюрпризом для присутніх стало відеозвернення Оксани Забужко, яке було отримано завдяки зусиллям голови циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін Концевич Ольги Володимирівни. Скориставшись можливостями Інтернет-мережі, вона звернулася до відомої української письменниці та літературознавця Оксани Забужко з проханням записати звернення до молодих науковців. Письменниця блискавично зреагувала і надіслала привітання для учасників конфренеції, зазначивши у ньому, що її доля теж пов’язана з Бердичевом (як саме – дивіться у відео нижче).

        Роботу засідання продовжив виступ кандидата філологічних наук Чернюк Сніжани Леонідівни, яка розповіла про сучасну підліткову літературу. Доповідь ще одного науковця – Миколаєнко Надії Миколаївни – логічно продовжила попередню тему, і ми з’ясували, де ж в Україні можна відшукати улюблену книгу.

       Насамкінець слово взяв письменник, голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Пасічник Михайло Павлович, який дуже детально розповів про сучасних письменників Житомирщини.

        Після пленарного засідання конференція продовжила свою роботу у чотирьох секціях, модераторами яких виступили Концевич О.В., Золотюк Л.Я., Поліщук І.В., Миколаєнко Н.М., Бабійчук Т.В. та Кицак Л.В. (секції: «Жанрова специфіка сучасних художніх творів», «Він, вона та їхнє кохання. Людські стосунки у сучасній художній літературі», «Національна ідентичність у сучасній українській художній літературі», «Сучасний письменник і його герої у літературознавчому просторі»).

        Робота секцій показала, якою цікавою і захоплюючою може бути сучасна література і її наукова інтерпретація. Виступ кожного учасника (а їх усього було 35) відзначався лаконічністю, продуманістю, актуальністю, змістовністю та супроводжувався презентацією, буктрейлером чи власним виконанням досліджуваних творів під супровід гітари. Варто зазначити, що ряд представлених письменників був дуже різноманітний: Василь Шкляр, Ліна Костенко, Олександр Довженко, Володимир Шинкарук, Оксана Забужко, Галина Тарасюк, Марія Матіос, Олесь Бердник, Дара Корній, Ірен Роздобудько, Марія Пономаренко, Пауло Коельо, Джон Грін та багато інших. Це засвідчує прогрес української літератури та зацікавлення нею з боку молоді.

        На круглому столі, який підсумував роботу конференції, у звіті модераторів було відзначено, що учасники разом зі своїми науковими керівниками проробили величезну роботу, головним завданням якої було популяризувати книгу, вміти її тлумачити, навчитися висловлювати власні думки у науковому стилі та вести дискусію.

        Усі учасники конференції були відзначені дипломами, а науковці, які виступали на пленарному засіданні, педагогічні та наукові керівники учнів і студентів, модератори секцій, організатори заходу та їхні помічники були нагороджені подяками від Бердичівського педагогічного коледжу та Житомирського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

        Після закінчення науково-практичної частини конференції викладач Малютенко Зінаїда Миколаївна запросила усіх на екскурсію літературним Бердичевом, що логічно підсумувало приналежність саме нашого прекрасного міста до світового літературного процесу.

 

Відеозвернення письменниці О.Забужко до учасників конференції

 

 



Джерело: http://bpedk.com.ua/main/256-scho-chitaye-suchasna-molod.html
Категорія: Школа | Додав: кроха (15.04.2016)
Переглядів: 715 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]